Felekten Bir Gece- Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Heather Graham

Bu yazın en çok konuşulan filmlerinden biri olan ‘ Felekten Bir Gece- The Hangover’ filminin oyuncularından Heather Graham, Bradley Cooper, Justin Bartha, Zach Galifianakis ve Ed Helms, arkadaşımız Ayşegül Ekinci’ye çok ses getiren yılın komedisini anlattı

Bradley Cooper: ‘Türk hamamı için gelmek istiyorum’

Heather Graham: ‘ Kendimden korkuyorum’

Hollywood’un güzeli Türkiye’den davet bekliyor

Yaz aylarının ilgiyle izlenen komedi filmlerinden   Felekten Bir Gece-The Hangover filminin ünlü oyuncuları Bradley Cooper ve Justin Bartha, İstanbul’a Türk hamamına girmek için gelmek istediklerini söylediler.

Yönetmenliğini Borat filminin senaryosuna yaptığı katkılarla 2006 Akademi Ödülü’ne aday gösterilen Todd Phillips’in yaptığı Felekten Bir Gece, Türkiye’de olduğu gibi dünyanın dört bir yanında sinemaseverleri güldürmeye devam ediyor. Dünya Eski Ağır Siklet Boks Şampiyonu Mike Tyson’un da kendini oynadığı filmin, birbirinden ünlü oyuncuları kamera arkasını ve çekimlerde yaşadıklarını  anlattı.

Cesur, insanın yüzüne tokat gibi inen sahneleriyle de çok konuşulan filmin yönetmeni Todd Philipps, arkadaşımız Ayşegül Ekinci’ye  kritiklerle ilgili düşüncelerini şöyle aktardı: ‘ Burada aslında bir evlilik filmi yok. Las Vegas’da geçen bir durum komedisi var. Las Vegas zaten çılgın bir dünya. Biz Las Vegas’ta nelerin olabileceğini anlatan bir komedi yaptık. Eee, en yakın arkadaşınızın bekarlığa veda partisinde içki, uyuşturucu gibi bir çok şeyi kullanıp sonra da Las Vegas sokaklarına dalarsanız, ortaya masum bir komedi çıkmaz. Aynen bizim yaptığımız gibi bir film çıkar. Bunun içinde seks sahnesi olması da doğal. Ki ben bu sahneleri seyircinin gözünün içine sokmadan filmin sonunda, Las Vegas fotoğraf albümü olarak verdim’ dedi.

Erkek arkadaşlığını inceleyen ve erkek ilişkilerini konu alan filmler yapan Todd Philipps bunun sebebini hayatını üç kadınla geçirmesine bağladı. Annesi ve kız kardeşleriyle büyüyen Todd Philipps, her zaman kız arkadaşlarının erkek arkadaşlarından çok daha fazla olduğunu itiraf etti. ‘ Açıkcası kadınlar birbiriyle ilişkilerinde erkeklerden daha kibar. Erkekler daha düz, daha kaba. Ama aynı oranla daha gerçekçi. Ben de bu bağları filmlerimde mercek altına alıyorum’ diyen yönetmen, filmlerinde anlattığı hikayeleri çok incelediğini de belirtmeden geçmiyor.

Borat’ın senaryosunda da seyirciye tokat gibi gelen sahneler yazan gerçek durumları ti’ye almayı seven Todd Philipps, aynı kuralını Felekten Bir Gece’de de uyguladı. Mike Tyson’u filminde kendisini oynamaya ikna eden yönetmen, ‘ Tyson’un evinden kaplanı çalınırsa ne yapar sorusunun cevabını filmde seyirci kendi gözleriyle görüyor’ dedi.

—–

Hem filmlerde hem de özel hayatında renkli giysiler giymeyi seven Hollywood’un masum yüzlü güzeli Heather Graham, Todd Philipps’in ilginç filmler yaptığına dikkat çekti. ‘ Oldschool’u seyredip çok beğenmiştim’ diyen Graham, Philipps’in komediyi, gerçekle çok iyi birleştirdiğini de söylüyor..

İşte Heather Graham’in

Siz hiçböyle bir bekarlığa veda partisinde bulundunuz mu?

-HGraham:Aman Tanrım, itiraf etmeliyim bir kere ve son kere..New York’ta böyle bir partiye gittim. Biraz mazoist bir partiydi..Sonra bana göre  olmadığını anladım ama detay veremeyeceğim.

Peki erkek arkadaşınızın birkaç günlüğüne sizden uzakta, böyle bir parti için erkek arakadaşlarıyla vakit geçirmesi sizi rahatsız eder mi?

HGraham: İnsan yaşlandıkça olgunlaşıyor. Aslında eski yıllarda edebilirdi. Ama şimdi çok şanslıyım. Çünkü erkek arkadaşın hiç böyle biri değil. Bana çok bağlı, yanımdan hiç ayrılmak istemez.

-Sizin bir gazetede çekim yasasıyla ciddi bir biçimde uğraştığınızı okudum. Ne derece doğru bir haber bu?

-HGraham:Bu doğru..

O zaman biraz açar mısınız?

-HGraham: İlk önce arkadaşlarımla yaptığım partilerle başladı. Yani 2-3 kız   arkadaş bir araya gelip, küçük kağıtlara neler istediğimizi yazıyoruz. Sonra bunları kapatıp bir masanın üzerinde yakıp, etrafında dans ediyoruz. Çok eğlenceli aslında. Biz buna ‘ Creative Visuality- Duyusal Yaratıcılık’ diyebiliriz. Yani düşündüğümüzü ve istediğimizi harekete geçiriyoruz.

-Gerçekten böyle bir yeteneğiniz varsa bu muhteşem bir şey?

-HGraham: Evet. Örneğin, Başkan Obama için seçimler öncesi böyle bir ufak büyü partisi yaptık. Seçilmesini istedik. Ve seçildi. Ben kendime uygun bir erkek arkadaş istiyordum. Oldu..Artık kendimden korkmaya başladım.

Bundan sonraki projeniz nedir?

HGraham: Kevin Spacey ile bir filmimiz var. Ben oynadığım filmler arasında biraz dinlenmeyi, erkek arkadaşımla zaman geçirmeyi çok severim. Günün birinde erkek arkadaşımla aynı filmde oynamak isterim..

Türkiye’yi nasıl biliyorsunuz?

-HGraham: Bir arkadaşım Türkiye’nin güney kıyılarında evlendi. Çok beğenmiş. Türkiye’ye giden başka arkadaşlarımda var. Hepsi çok olumlu şeyler söyledi. Türkiye’de film festivalleri yapılıyor mu? Yapılıyorsa, davet edilirsem gelirim.

Catherine Zeta Jones’la başrolünü paylaştığı ‘ The Rebound’ filminin çekimleri  için geçen sene İstanbul’a gelen Justin Bartha, şehre hayran kalmış. Film çekimlerinden fırsat buldukça Türk hamamına giden Bartha, ‘ İnanılmaz bir şeydi’ diyor. Türk yemeklerine hayran kalan Justin Bartha, İstanbul’u anlattıkça ve benim de onayımla yanımızdaki Bradley Cooper, soluğu İstanbul’da almak istiyor. ‘ Türk kızlarının güzelliğini duymuştum ama Türk hamamını bilmiyordum’ diyen Cooper, ilk fırsatta Türkiye’ye gelmek istediğini söylüyor.

Hollywood’un iki yakışıklı oyuncusu da yönetmen Todd Philipps’le çalışmaktan çok memnun. Todd Philipps için ‘ Lider ruhlu, olayları kontrol eden ama hiç bağırmayan, çok güçlü bir yönetmen’ diyen gerçek yaşamlarında da iyi arakadaş olan oyuncular, Las Vegas’ta her gün tam 16 saat çalışmışlar. Las Vegas’ta eğlendiğimiz sanılmasın, aksine çok uzun saatler boyunca çalıştık diyen aktörler, film çekimlerinde eğlenmişler.

İkisinin de ortak noktası Mike Tyson’un sette estirdiği o sert hava. ‘ Biz Mike Tyson ile büyüdük’ diyen Bradley Cooper’e göre Tyson, tanıştıkça farklılaşan bir karakter.

Türk sinemaseverlere ‘ Filmi daha görmediyseniz mutlaka görün’ diyen Heather Graham, Bradley Cooper ve Justin Bartha, ‘ Film çekimleri bitti ama biz kendimizi hala o atmosferde hissediyoruz. Çünkü, oyuncular arasında da organik bir bağ vardı. Filme de yansıdı’ derken birbirleriyle de atışıyor..Yaza damgasını vuran filmlerden biri Felekten Bir Gece..Matematiksel hesabı iyi yapılmış  bir durum komedisi. Komedi filmlerinde alışkın olmadığınız gerçekçi sahnelere hazır olun ve daha görmediyseniz, mutlaka görün..

Ayşegül EKİNCİ/LONDRA

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email