İstanbul halleri, 1-8 Şubat 2012

Yoldayız. Gideceğimiz yere neredeyse varmak üzereyiz! Aklımdaki soru: “Acaba ocağı açık mı bıraktım?”

Ardından ışık hızıyla -ki tanıştırayım, kendileri 300.000 km/saniye olmaktadır- gelen cevap: “Hayatım ocakta bir şey yapmadın ki sen!”

Ocakta bir şey pişirmedim doğru! Ama bence ben, 2012’de Ocak’ı açık bıraktım. O da gitti kendini Şubat’a bağladı.

Şubat 1 de geldi, çattı!

Misafir Şubat kaşlarını çatmasın diye, yapılacak en güzel şeyleri oturup yazmak, ilk haftasında ona bir kaç tavsiyede bulunmak şart oldu. Tavsiyeler neler mi? Buyrun efendim:

 

 Film!

Zenne (Dancer)

Arkadaşlarla kafelerde oturup günün dedikodusunu yaparken, akıp giden diğer hayatların varlığından bihaberiz çoğu zaman. Zenne filmini izlemeden önceki  halimizle de izledikten sonraki halimizin farklı olmasının sebebi bu! Çünkü biz, her gün tanıklık etmediğimiz hayatların farklılığının dozuna ‘filmlerde görsek inanmayız’. Zenne, ‘Öteki’lerin hayatını aktarıyor bize. Çalışmadığımız yerden soruyor!  Bizi sarıyor, sarsıyor! Skor mantığından hoşlanmasam da, filmin IMDB’de 7.4 aldığı bilgisini es geçemedim.

Bu değişik öyküyü kaçırmayın! 

 

 

 

Oyun!

Pragma 

“Yaptıklarım yanlış olsaydı bir meleğin beni durdurması gerekirdi.”

Herkesin bir ruhu var evet. Fakat o da ne? Hepsi katil bu ruhların. Hem de seri katil.

Bir hücredeler! Capcanlılar. Ve en kötüsü ürkütücü bir deneydeler!

Kar kış demeden, bu hafta bitmeden koşa koşa gidilecek bir oyun Pragma.

Garajİstanbul’un şahane atmosferinde, mükemmel oyuncuları ve dört bir yanına kurulacağınız sahnesiyle sizdeki etkisi koca bir BAAM! olabilir. Ve dikkat! Etkisi uzun sürebilir!

 Mekan: Garajistanbul, Biletler:Biletix

 

 

 

 

 Kitap!

Uğur Mumcu – Çocuklar İçin

Cesur bir gazetecinin aramızdan ayrılışının üzerinden 9 koca sene geçti. Geçtiğimiz ay onu andık, anılarımızdaki yerini yokladık, tozlanan kitaplarının tozunu aldık, cesur yüreklere hep inanmaya devam edeceğiz diyerek, onu tekrar Uğur’ladık. Yazılıp çizilenden farklı olarak biz onun çocuklar için basılan çocuk kitabını size sunmak istedik. Sadece çocuklar için değil, büyükler için de harika bir kitap olduğunu gördükten sonra;

Biz büyükler de, güzel günler göreceğimize inandık!

Satın almak için: İdefix

 

 

 

 

Ye&İç&Takıl! 

~Cihangir~

Malumunuz Cihangir artık tescilli-en-hip-yerlerden! “Nasıl yani?” sorusunu bize değil, Guardian editörlerine sormalısınız! Çünkü onlar yaşanacak en iyi 5 yer seçimlerinin dördüncüsünü Cihangir olarak belirlemişler bile. Siz “Cihangir şimdi bitti!” diyen Tuna Kiremitçi’ye aldırmayın ve ne yapın ne edin oraları bir ziyaret edin! Susam’da bir kek-çay keyfi yapın, sonra geçin Smyrna’da bir kadeh şarapla dünya standartlarının tadını çıkarın! 😉

 

 

 

Haftanın Videosu:

Avusturalyalı bu kızla tanışmadan önce toz ve dumana karşı alerjiniz olmadığından emin olun! Çünkü millet, 8 yaşında olmasına rağmen müzik yeteneğiyle büyüleyen bu kız, tozu dumana katacak gibi görünüyor!  Mini Band’ın gitaristi Zoe Thomson’ı şimdiden izlemeye başlasak iyi olacak!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kJmCKY1SR-E&list=PLD39C43AED1ED3C6C&index=1&feature=plpp_video[/youtube]

 

İstanbul@Şehir Halleri, 2012 (C) aysegulekinci.com

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email