Hugh Grant: Sarah gibi eşim olsa her şeyi yaparım

Hugh Grant: Türkiye’ye bayıldım

Sam Eliot: Tanrıya şükrediyorum

SJP: ‘ Hugh ile henüz evlendiler programına katılabiliriz’

Önümüzdeki ay Türkiye’de vizyona girecek,  ‘Did You Hear About The Morgans?- Morganlar Nerede?’ filmi henüz  yapım aşamasındayken dünya basınının gündeminden inmedi. Müzmin bekar Hugh Grant ve Sarah Jessica Parker’in birlikte nasıl bir beyazperde kimyası olacağı merakla beklendi.

Ve sonunda, Sex and The City serisinin güzel yıldızı Sarah Jessica Parker ve yakışıklı İngiliz aktör Hugh Grant, Morganlar Nerede? adlı romantik komedi filminin Londra galasında biraraya gelince ortaya  ilginç görüntüler çıktı. Londra’nın, yeni yıl öncesi bastıran soğuğuna ve yağan yağmura aldırmadan straplez bir elbise giyen SJP, ya kıyafetini düzeltirken ya da straplezinin göğüs dekoltesini kapatmaya çalışırken kameralara yakalandı.

Söz ve Müzik, Güzel Dedektif gibi romantik filmlerin ünlü yönetmeni Marc Lawrence’ın yazıp , yönettiği Morganlar Nerede?, İngiliz sinemasının seksi adamı Hugh Grant’la, Amerikan sinemasının seksi kadını SJP’ı tam 13 sene sonra bir araya getirdi. Londra galasında arkadaşımız Ayşegül Ekinci’yle buluşan ünlü oyuncular, birbirleriyle çalışmaktan büyük keyif aldıklarını söylediler.

Bridget Jones’un Günlüğü’nde hoşlandığı kadınla istikrarlı bir ilişkiye evet diyemeyen kararsız  adam karakteriyle hafızalarda kalan Hugh Grant, bu sefer de yaptığı hata sonrası evliliğini kurtarmaya çalışan iş adamını oynadı..

İstanbul müthiş bir şehir

Konuşmamız sırasında, Türkiye’ye yıllar önce geldiğini anlatan Hugh Grant, önce Antalya Kemer’e gitmiş. Daha sonra da İstanbul’a. Tam 13 yıl birlikte olduğu eski sevgilisi, şimdilerde yakın dostu Liz Hurley’le Türkiye’ye giden Grant, güney sahillerine hayran kalmış..

SJP gibi bir eşim olsa, boşanmamak için her şeyi göze alırım diyen Hugh Grant, gala boyunca başrolü paylaştığı SJP’nin yanından ayrılmadı. SJP ile 13 yıl önce çevirdikleri ‘ Extreme Measures’ adlı filmden Sarah’ı hatırlamadığını söyleyen Hugh Grant, ‘ Bu sefer karşımda farklı bir Sarah vardı. Aramızda çok güzel bir kimya doğdu. Kendiliğinden. Bu da filmin özü için çok gerekli. Ve, bizim çabalamamıza hiç gerek kalmadı.Hatta, SJP ile filme başlamadan önce Londra’da buluşup, yemek yedik. Ben biraz alkolü kaçırdım. Sarah alkol kullanmıyor. New York’taki film yapımcılarına, Sarah’ı taciz ettiğimi vs söyledik. Onlar da inanmışlar.Şaka gibi…Yani, ne kadar iyi anlaşmışız, daha ilk günden..Onunla çalışmak çok güzeldi’ diyerek filmdeki partnerine övgüler yağdırdı.

Öte yandan, galada bir araya geldiğimiz SJP da, ‘ Hugh Grant’la çalışmaktan çok zevk aldım’ deyince, yakışıklı aktörün de aynı fikirde olduğunu söyledim..Şaşkınlığını kısa sürede atan SJP kahkahalar içinde, ‘ Harika, o zaman ‘ Henüz evlendiler’ programına beraber katılabiliriz’ dedi..

Morganlar Nerede? filminin Londra galası, Hugh Grant’ın her zaman yanında olan eski sevgilisi Liz Hurley ve eşi Arun Nayar’a da ev sahipliği yaptı. Liz Hurley’in gala için tercihi SJP gibi pembe straplez bir mini elbiseydi.

En ünlü kovboydan Türk çiftlere mesaj

Filmde, Vahşi Batı’da yaşayan bir kovboyu canlandıran aktör Sam Elliot, ‘ Tanrıya şükrediyorum’ dedi..35 yıllık kariyeriyle, Hollywood’un yaşayan en eski oyuncularından biri olan Sam Eliot, ‘ Bu işi düzenli olarak bu kadar zaman yapmak gerçekten zor..Bunu özellikle yaşlandıkça, olgunlaştıkça daha anlar oldum’ dedi..

Kırk yaşına merdiven dayadığında evlenen ve evliliğini 25 yıldır sürdüren Sam Eliot, mutlu evliliğin sırrını Hürriyet okurları için şöyle açıkladı: ‘ 25 yıldır evliyim hem de aynı kadınla. İnanın bir kere evlenmek yeter..Sadece, evliliğinizi sürdürmeye kararlı olun.Boşanmak, pes etmek kolay. Yeni partnerinizle ya da yeni eşinizle de aynı sorunları yaşayabilirsiniz. Pes etmeyin, evliliğinizi her şeye rağmen kurtarmaya çalışın’.

Hollywood’un en pahalı yapımlarından biri olan Altın Pusula adlı filmde, ilerleyen yaşına rağmen yakışıklılığından bir şey kaybetmediğini gösteren 65 yaşındaki oyuncu, ‘ Ömrüm yettikçe beyazperde de olacağım’sinyalini de verdi.

 

Ayşegül EKİNCİ/LONDRA

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment