Robin Williams, Ayşegül Ekinci’ye anlattı

Robin Williams: ‘ Tedavi yüzünden Türkiye’ye gelemedim’

“ Happy Feet/Neşeli Ayaklar” filminde iki ana karakteri seslendiren usta oyuncu Robin Williams, röpörtajlar boyunca hem beni hem çevredeki yüzlerce basın mensubunu gülmekten kırdı geçirdi.

Espri bir zeka işiyse, bu kadar dünya olayıyla ilgili gözlemleri ardı arkasına sıralayan ve bunları usta bir hicivle süsleyen Robin Williams gerçek bir hiperaktif. Yani biran bile yerinde duramıyor. Sanki işi gücü muziplik. Ancak, verdiği samimi açıklamaların satıraralarında alkol tedavisi gördüğünü de söylüyor. Bu sefer yüzünde acı bir gülümseme var…Bazen zeki insanların bu dünyayı çok kolay taşıyamadığını da ifade ediyor Williams..

Ayşegül Ekinci: Siz bir çok unutulmaz filmde unutulmaz roller üstlendiniz. Bununla birlikte sesinizi de kullanmayı çok seviyorsunuz. “Neşeli Ayaklar” filminde oynamanızın sebebi hangisiydi. Sesinizi kullanmak isteğiniz mi yoksa senaryo mu?

Robin Williams: Paraya ihtiyacım vardı o yüzden kabul ettim.Yoksa ne senaryo ne başka birşey…Şaka şaka.Doğanın korunmasından yanayım. Doğa içinde öyle dengeler var ki biz insanlar sıcak evlerimizde yaşarken bunun farkında bile değiliz. Bu nedenle böyle bir projenin içinde yer almak istedim. Öte yandan penguenler çok da sevimli hayvanlar. Çok eğlendim.

Ayşegül Ekinci:Farklı olmak zor mu?Farklılıklarla mücadele etmeli mi sizce?

Robin Williams: Bak ben farklıyım, kendimle mücadele ediyorum.Ama artık kendimi kabullendim. Çevremde. Herşey bir yana filmdeki “ Mumble” farklılığı dolayısıyla hep dışlanıyor.Hatta kendi babası bile öz oğlunu farklılığı nedeniyle bir türlü bağrına basamıyor. Ama sevgi galip geliyor. Annesinin ve aşık olduğu kadının sevgisi, Mumble’a hayat mücadelesinde ve farklılığında destek oluyor. Sonunda hem ailesi hem çevresi bu farklı pengueni kabul ediyor.Bu da mücadelenin gücü zaten.

Ayşegül Ekinci:Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yüzlerce hayranınız var. Türk hayranlarınıza bir mesajınız var mı?

Robin Williams: Türkiye çok güzel bir ülkeymiş. Geçen yıl eşim Türkiye’ye gitti. Ben ise gidemedim. Alkol tedavisi görüyordum. Arınmak için tedavi gördüm. Gelecek yıl ben de Türkiye’ye gitmeyi istiyorum.

 

Ayşegül Ekinci/LONDRA

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email