Ünlü Haberci Ayşegül Ekinci, Uluslararası Theta Şifası Eğitmeni Oldu

Ünlü Gazeteci Ayşegül Ekinci Theta Şifasının Kurucusu Vianna Stibal ile yaptığı röportajı ve ilk kitabını Klass’a anlattı…

Türk basınında Hürriyet, CNN Türk, Kanal D gibi önemli medya kurumlarının uzun yıllardır Londra Temsilciliği’ni yapan ve Barack Obama, Tony Blair, Margareth Thatcher, Boris Johnson gibi dünyanın tanıdığı isimlerle röportajlar yapan gazeteci Ayşegül Ekinci, Londra’daki kliniğinde Kuantum Enerji Dengeleme ve Bütünsel Şifa üzerine yaptığı çalışmalarıyla da tanınıyor. Theta şifasının kurucusu dünyaca ünlü bir isim olan Vianna Stibal ile röportaj yapan Ayşegül Ekinci “Vianna Stibal ile çok özel bir iletişim yakaladık. Kendisi gerçek anlamda koşulsuz sevgi ile hareket eden, eğlenceli, neşeli, öğretmeyi seven ve oldukça içten biri.” diyor. Yakın zamanda web sitesi üzerinden enerji dengeleme, Theta şifa, kuantum biofeedback ile ilgili daha detaylı bilgiler verecek olan ve bu alanlarda çok iyi bir ekip kuran Ayşegül Ekinci ile Vianna Stibal ile yaptığı röportajı, ruhsal arınma konusunda bildiklerini, Theta şifasını ve yeni kitabını Klass okurları için konuştuk.

“Vianna Stibal’in Türkiye’de eğitim vereceğini duyunca şaşırmıştım. Bu ilk eğitimi olacaktı. Aynı zamanda Theta şifacıları olan sevgili arkadaşlarım İpek Senem Aydın ve Burhanettin Dağdönderen ile bu dönemde sık sık konuştum. Theta Healing Türkiye Temsilcisi Burhanettin Dağdönderen, Vianna Stibal’in İstanbul’a geleceğinden emindi ve Vianna’nın, Türkiye semineri için çok özel bir organizasyon yapmak istiyordu.”

“Theta şifası, kısaca beynimiz Theta dalgasındayken yapılan teknik çalışma. Teknik çalışma diyorum çünkü bilinçaltıyla ilgili birçok işimize yaramayan programı, inanç kalıbını iptal etmek mümkün. Aslına bakarsanız bilinçaltımız tabiri caizse, laptopun çöp kutusu gibi. Her şeyi sürekli kaydediyor. Zaman içinde kişiye hizmet etmeyen inançlar, kişinin hayat algısını olumsuz yönde etkileyebiliyor.”

Ayşegül Hanım, bu zamana kadar birçok ünlü isimle röportajlar yapmış ve önemli haberlere imza atmış bir gazetecisiniz. öncelikle Vianna Stibal ile röportaj yapmaya nasıl karar verdiniz?

Dünya yüzleriyle röportajlar yaparken konuları ve konuklarımı geniş yelpazeden seçerim. İnsanlara bilgi veren konuları ve ilginç konukları araştırmayı severim. İngilizler, “Out of Box” derler, biz bunu Türkçe’ye, “Sıra dışı olmak, herkes gibi olmamak” diye tercüme edebiliriz. Sonuçta, sıra dışı olduğunda konfor alanının dışına çıkıyorsun. Dünya gündemine damga vuran konulara farklı yaklaşımlarla yaklaşmayı tercih ederim. İzleyicimi düşündürmeyi seviyorum. Kendimde uzun yıllardır enerji, ruh ve fizik bedende çalışan ve iyileştirmeler yapan bir uygulamacı olarak, haliyle dünyada bu alandaki kişilerle yakın diyaloglarım var. Aslında bakarsanız, hikayemiz ilginç. Vianna Stibal ile iki yıl önce röportaj yapmak istedim. Ancak nedense bu röportaj bir türlü olmadı. Tarih konusunda bir türlü organize olamadık. Benim Dubai’ye gitmem gerekiyordu, o ise neredeyse bir yıllık programında hep yollardaydı. Şimdi dönüp baktığımda, her şey olması gerekmiş gibi diyorum. Vianna Stibal ile doğru zamanda şekilleneceğine inandığım güzel projelerimiz var.

Kendisiyle bir araya gelme ve röportaj yapma süreciniz nasıl gelişti?

Vianna Stibal’in Türkiye’de eğitim vereceğini duyunca şaşırmıştım. Bu ilk eğitimi olacaktı. Aynı zamanda Theta şifacıları olan sevgili arkadaşlarım İpek Senem Aydın ve Burhanettin Dağdönderen ile bu dönemde sık sık konuştum. Theta Healing Türkiye Temsilcisi Burhanettin Dağdönderen Vianna Stibal’in, İstanbul’a geleceğinden emindi ve Vianna’nın, Türkiye semineri için çok özel bir organizasyon yapmak istiyordu. Senem’de beni Theta şifası konusunda yüreklendiren arkadaşım oldu. İlk uygulama eğitimlerimi onunla tamamladım.

Normalde, sınırlar açılır açılmaz Londra’ya dönecektim. Kitabımın son hazırlıklarını tamamlamam gerekiyordu. Ve gerçekten ciddi bir yoğunluk içindeydim. Ama, demek ki zaman bu zamanmış, İstanbul’da kaldım. özellikle Theta Şifacılığı eğitimlerimi tamamlamak için kaldım. Böyle olması gerekiyormuş. Vianna Stibal ile dünyanın başka bir yerinde değil, İstanbul’da buluşmak varmış.

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email