Enerji beden şifası eğitim ve uygulamalarım

Merhaba.

Hayatın içinde ilk nefes aldığımız andan itibaren hem dışarıda türlü bilgi alanının hem de morfogenetik alanın parçası oluyoruz. Doğduğumuz an anne-baba, aile, gelenek, örf ve âdetlerden gelen, tüm yaşamımız boyunca bizi etkileyecek birçok inanç kalıbıyla tanışıyor ve bu kalıpları alt beynimize bilmeden kaydetmeye başlıyoruz.

Ne ilginç değil mi?
İnsan sürekli kaydediyor.
Gördüklerini, duyduklarını, anlatılanları.
Hissettiklerini.
Dolaylı da olsa olaylar sonucu yaşadıklarını da bir yerlere kaydediyor.

Aslına bakarsan geçmiş yaşamlar, atalarımızdan gelen bilgi ve enerji formları, karma, anne ve babalarımızın kendi içsel farkındalıkları ve bizimle iletişimleri başta olmak üzere birçok kanaldan gelen bilgiyle iç içe yaşıyorsun. Doğduğun coğrafya da bu kalıpların üzerine eklenince kendin olman, kendine varman ya da gerçek anlamda “var” olman cesurca bir deneyim oluyor.

Ve kendi yaşam deneyimin oluyor.

Ben, bu anlamda çok şanslıyım. Şahane insanların olduğu, ruhsal olarak bana en uygun dersleri veren bir ailede doğdum.

Küçükken, büyüyünce dünyayı gezip farklı coğrafyalarda yaşayacağımı ve insanlara faydalı olacağımı hissederdim. Hatta kocaman kanatlarım olduğunu hayal ederdim. Çok okur, hayatı merakla kurcalar, yaşadığım anları, özellikle ruhsal bedenimde iz bırakan anları başka türlü bir heyecanla saklardım.

Hayat böyledir.
Tıpkı bir Pandora kutusu gibi.
Kutunun içine bin tane şey atarsın, günün birinde öyle bir şey karşına çıkar ki şaşırır kalırsın.
Hayat bükülmüş zamanların, paralel evrenlerin bilinç, ruh ve fizik düzeyde bir deneyimi.
Tekâmül bilmecesi.
Hayatın içinde öyle anlar var ki geçmiş gelecek, gelecek de geçmiş oluverir.
Yaşadığın an kendi tılsımını kendi yaratır.

Hayatın içinde öyle anlar var ki geçmiş gelecek, gelecek de geçmiş oluverir. Yaşadığın an kendi tılsımını kendi yaratır.

Bütünsel enerji ve içimdeki şifacıyla tanışmam çocukluk yaşlarımda başladı. O yıllarda bile ruh beden ve spiritüel çalışmalar, madde ve mana bütünlüğü, görünmeyenin derinliği ilgimi çekti. İnsan madem beyninin sadece çok az bir kısmını kullanıyordu, ya hepsini kullansaydı? Ağabeyimin hayatımda çok önemli bir rolü oldu.

Benim çocuk olduğum yıllarda o, bilimsel dergileri elinden düşürmeyen, teleskop yapıp yıldızlara bakan ve benim çocuk sorularıma yetişkin cevap veren bir ağabeydi. Sonsuz soru sorardım. Sonsuz kurgu yapardım. Bu soruların çoğu belki saçma sapandı. Yine de aldığım cevaplar, bana gelen mesajlar, işaretler ve karşıma çıkan olağanüstü insanlar gelişimime türlü şekilde destek oldu.

İçimdeki şifacıyı destekledi, uyandırdı.

Yolumu açtı.
Sonradan anladım ki, saçma sapan sandığım sorular hayatımın yönünü değiştiren mesajlardı.
Ailem, bu güzel insanlar bana her zaman destek oldu. Hiçbir kararıma direnç göstermediler.
Hayallerime en az benim kadar inandılar.
Onlara her zaman teşekkür ediyorum, şükran duyuyorum.

Transandantal Meditasyon’la tanışmam

Üniversite eğitimimi endüstri mühendisi olarak tamamladıktan sonra master yapmak için İngiltere’yi seçtim. Analitik kafa yapım, çocukluktan getirdiğim duru görü yeteneğimle birleşince enerji bedeniyle ilgili bilimsel eğitimler almaya karar verdim. Mühendislik, sistemi analiz etme yeteneği ve disiplini getirir. Hayatın içindeki gizli geometriyi yüksek matematik, simülasyon, termodinamik gibi konularla daha yakından araştırmaya başladım. Adam Smith, Einstein, Tesla, Da Vinci, Dali gibi isimlerin etkisiyle enerjinin matematik ve frekans boyutuyla ilgilendim.

İngiltere’de, Warwick Üniversitesi’nde termodinamik doktorasına başladığım günlerde Transandantal Meditasyon’la tanıştım.

Ünlü İngiliz yazar Shakespeare’in doğduğu kasabada uzun soluklu ilk eğitimimi aldım. Bir yıllık eğitimin ardından meditasyon teknikleri ve mantralarla çalışmaya başladım.

Savaş bölgesi haberciliği, TSSB sonrası
Michael Kaufmann’la çalışmam

Gazetecilik kariyerim boyunca sayısız zorlu ortamda bulundum. Seçimlerimi kolaydan değil zordan yana yaptım. Meditasyon, içsel farkındalık çalışmalarım, eğitimini aldığım teknikler beni her geçen gün geliştirdi ve farklı zihinsel gelişim sistemlerinin içine soktu. Dünyanın birçok farklı coğrafyasına giderken başkalarına göre çılgınca şeyler yapıyordum ama bütünsel/holistik gelişim sürecinde inanılmaz tecrübeler yaşıyordum. Uzakdoğu’da, Hindistan’da ve Tibet’te, Brezilya ve Meksika’da aşram yaşamı içinde farklı öğretilerden hocalarla tanıştım, düzenli olarak inzivaya çekilmeye başladım. Eğitimlerimi konunun en iyi hocalarından almaya özen gösterdim.

Hayatımın önemli dönüm noktalarından biri iç savaş yıllarında Pakistan’a gitmem oldu. Bu, kendimi şifalandırma yolumdaki ilk büyük adımım olacaktı. Sekiz yıllık sürgünden sonra Pakistan’a dönmeye karar veren Benazir Butto, dünyada sayılı gazetecinin kendisine eşlik etmesi için onay verdi. O tarihi konvoyun içindeydim. Her köşesinde bombalı intihar saldırıları düzenlenen ülkede tam altı ay kaldım.

Sonrasında Veziristan’dan, Afganistan’a geçtim.

Yaptığım korkusuz habercilikle TGC tarafından ödüle layık görüldüm. Ancak Travma Sonrası Stres Bozukluğu ile tanıştım. Uzun bir dönem ne olduğu anlaşılamadı. İç savaş sırasında deneyimlediğim tehlikeli habercilik, yaşadığım stres, savaş dönemi sonrası normal yaşama geçişimi etkiledi.

Konusunda iyi doktorlara görünmeme rağmen bir türlü toparlanamadım.

İşte o günlerde bedenimin kendini iyileştirme kapasitesini harekete geçirmek istedim. Kendimi kampa aldım. Yeme-içme, uyku, duygusal durum başta olmak üzere kendi üzerimde günlerce, aylarca çalıştım.Bozulan düzenimi toparladığım aylarda Reiki ile tanıştım.

Reiki enerjisiyle tanıştıktan sonra aslında uzun yıllardır bu enerjiyi kullandığımı fark ettim. Usui Reiki 1 ve 2. seviyelerin eğitimlerini aldıktan sonra masterlik ve hocalık programını çok değerli bir silsileden gelen üstat Michael Kaufmann’la tamamladım.

Bu silsile Mikao Usui, Chujiro Hayashi, Hawayo Takata, Phyllis Lei Furumoto, Carrell Ann Farmer, Leah Smith, William Lee Rand, Elizabeth Gilberg, William S. Tupkal, Lynne Blanchard, Lindy Barron, Jollean Matsen, Stephanie Rink, Michael Kaufmann, Ayşegül Ekinci olarak devam ediyor. Bu silsileden yetiştirdiğim, inisiye ettiğim öğrencilerim oldu.
Ardından frekans düzeyinde Kundalini Reiki, Tera Mai Reiki, Gümüş Mor Alev gibi sistemler ve kristal enerjileriyle çalışmaya başladım.

Gurmukh Kaur Khalsa’yla tanışmam
Kundalini Yoga yapan biri olarak Yogi Bhajan’ın öğrencisi Gurmukh Khalsa’yla tanışmak, onunla röportaj yapmak istiyordum. Öyle ilginç bir şey oldu ki tam da düşündüğüm gibi bir araya geldik. Hem röportaj yaptık hem de ondan eğitim aldım. Sonrasında ise iletişimde kaldığım, zaman içinde değişik tekniklerle çalışmalar yaptığım değerli hocalarımdan biri oldu.

Brezilyalı ünlü şifacı John of God ve enerji kanalları

Biliyor musun, hayatta hiçbir şey tesadüf değil.

Neyi, hangi niyetle ararsan o sana gelir!

Yine de hayat niyet ettiğim yolda beni zorlamaya devam etti.

Hayatımın en sancılı diğer bir dönüm noktası, çok sevdiğim ve koşulsuz sevgiyle bağlı olduğum doktor ağabeyimi kaybetmem oldu.

Her zaman yanımda olan güvenli limanım, hiç beklenmedik bir anda rahatsızlanıp komaya girdi. Ben komadan çıkmasını, mucize olmasını beklerken o, boyut değiştirdi.

Hayatımda ilk defa buz gibi soğuk bir duyguyla tanıştım.

Uzun bir süre kendimde değildim.
“Neden? Niye?” diye sorgularken yaratım aşamalarındaki bilgilerle yeniden tanıştım.

Doğum, ölüm ve ikisi arasındaki yolculuğu birçok kültürde ve dinde araştırmaya başladım.

Ağabeyim hayattayken Brezilya’da yaşayan dünyaca ünlü şifacı John of God’la röportaj yapmamı istedi. Vefatından önce Brezilya’ya gitmiş ve John of God’ın ününü duymuştu.
Onun da hisleri oldukça kuvvetliydi.
“Mutlaka röportaj yap, orası senin için çok önemli,” demişti.

İnanır mısınız, bu satırları yazarken bile tüylerim hâlâ diken diken oluyor. Ağabeyimin vefatından birkaç ay sonra Brezilya’da, John of God’ın karşısındaydım. Yaşadığım acıyla gecem gündüz, gündüzüm geceye dönmüşken kendimi başka bir dünyanın içinde buldum. John of God, binlerce insana şifa veren, “Mucize Yaratan’dan geliyor, ben sadece kanal oluyorum,” diyen bir şifacıydı. Kendisiyle tanıştığım zaman bana, “Sen şifacısın, yaşadığın acıyı ve bunun ardından yaşadıklarını yazarak birçok insanın dönüşümüne faydalı olacaksın, buraya gelme sebebin bu,” dediğinde şaşırdım

Oysa dünyalar iyisi ağabeyim daha yeni vefat etmişti.
Değil şifa vermek, çalışmak, ayakta duracak gücü kendimde bulamıyordum.
Böyledir, en olmadık yara en kuvvetli merhemin zehri olur.
Brezilya’da, Abadiania kasabasındaki Casa Dominiacio Merkezi’nde saatlerce meditasyon yapıp dünyanın değişik bölgelerinden insanlarla bir araya geldim. Olağanüstü olaylara tanıklık ettim.

Sonrası mı?

John Of God’ın merkezine defalarca gidip oradaki ruhsal çalışmalara katıldım.
Ağabeyim haklıydı. Buraya sayısız kere gitmemin önemli ve gizemli bir sebebi vardı.
Hem içimdeki şifacı, şaman ruh uyanmış hem de yüksek frekansla iyileşme yolculuğum başlamıştı. Bir çok devlet adamı, sanatçı, her dinden ve ırktan binlerce kişi bu merkezi ziyaret ediyordu.
Ve John of God’ın merkezi beni ruhsal olarak evlat edindi. Bana şifacılık özelliği olan kişilere verilen, “Daughter of Casa de Dom Inacio de Loyola” unvanını verdiler.
Sonra da bu özel merkezi insanlara tanıtmak istedim.
John of God (Joao de Deus) ile röportajlar yaptım.

Kuantum Frekans Enerji ve
Bütünsel Dengeleme Teknolojileri

Çocuk yaşlarımda başlayan mistik yolculuğum, yurtdışına yerleşerek hayatımı başka bir coğrafyada kurmam, ruhsal çalışmalara ve eğitimlere yönelmem, savaş muhabirliği.

Ve yaşadığım onca deneyimin üzerine ağabeyimi kaybetmem.
Aslında, deneyimlediğim birçok olağanüstü durum, sayısız insanla röportaj yapmam, bir çok coğrafyada yaşamam, acı, yas ve beraberinde gelen süreçler hayatı sorgulama yolunda insanlara destek olup mentorluk yapma kapasitemi olağanüstü zenginleştirdi.

2012’de, çok değerli bilim insanı Profesör Stephen Hawking’le röportaj yaptım. Bu röportaj hayatımı değiştirdi. Paralel evrenler ve kuantum teorisine ilgimi artırdı.

Evrendeki matematiksel işleyiş, bu işleyişle ilgili araştırmalarım, karşıma çıkan insanlar beni kuantum teknolojileri ve frekanslarla tanıştırdı. Kuantum iyileştirme teknolojileri ve nörobilim konusunda eğitimler aldım. Nasa’nın Apollo Projesi’nde bulunmuş, gelişmiş kuantum teknolojileri hocası Profesör Desire Dubounet ve Kuantum Üniversitesi dekanı Profesör Paul Droine ile birebir çalıştım.

Dr. John Demartini’yle projemiz ve aldığım eğitimler

Değerli hocam Doktor John Demartini’yle , dünyaca önemli bir projede birlikte çalıştık ve bu beni inanılmaz onurlandırıyor.

Bu yolculuk insanlara faydalı olma yolunda aldığım önemli mesajlardan biridir.
John Demartini ile Demartini Metodu, Çığır Açan Metot eğitimlerim dışında şu anda üzerinde çalıştığım proje için bir araya geldik.

Hayatı kucaklama, önceliklerini anlama, ölüm, yakınını kaybeden kişinin yaşadığı acı ve yas süreçleri ve bu süreçleri çözümlemeye yönelik metotlarla ilgili bir projemiz var. Halen bunun üzerinde çalışmaktayım.

Gaur Gopal Das’la çalışmam
Eski bir Hewlett Packard mühendisi olan Hintli yaşam koçu ve Uluslararası Krişna Bilinci Derneği’nin yüzü olan motivasyonel konuşmacı Gaur Gopal Das, değerli bir arkadaşım ve zaman zaman çalışmalar yaptığım bir isimdir. Google’ un da danışmanı olan Gopal Das, dünyanın en önemli keşişlerinden biridir. Kişisel gelişim konusunda yazdığı kitaplar ve ilham veren konuşmaları milyonlar tarafından beğeniyle takip edilmektedir.
Mistik, vizyoner, aktivist ve yogi Sadhguru ile projemiz ve aldığım eğitimler

Enerji, ruh ve zihin bedende enerji dengeleme amaçlı yapılan çalışmalar insan hayatında ve şifa alanında özeldir.

Hayatını gerçek anlamda bu alana adamış, işinin ehli olan rehberlerle çalışmak bu nedenle önemlidir.

Eğitim bu nedenle önemli.

Farkındalık, mistik yolculuğum ve gördüğüm bir rüya beni ünlü mistik, vizyoner ve filozof Sadhguru’yla bir araya getirdi.

Sadhguru, son iki yıldır üzerinde çalıştığım projeye evet derken, beraber ortak bir yola çıktığımızın farkındaydım.

Sadhguru’dan ve zaman zaman inzivaya çekildiğim Isha aşramlarında aldığım eğitimleri mentorluk programlarımda da kullanıyorum.

Kozmik Enerji Sistemi ve Zorastrizm

Kozmik Enerji bilgileri Lemurya ve Atlantis döneminden gelir. Bu bilgilerin kaynağı eski Mısır, Tibet, Güney ve Kuzey Amerika’dır. Tibetli rahipler tarafından uygulanan bu enerjisel şifa yöntemi Rus Doktor Vladimir Alexandrovich Petrov tarafından araştırılıp, incelenmiştir. Sonrasında Petrov, hastalıkların nedenlerini araştırırken bu yöntemi sıkça kullanıp aldığı olumlu sonuçlar üzerine, 1994 yılında Kozmik Enerji Okulu’nu açmıştır.

Kozmik Enerji Terapisi çakralardaki organların enerji alanlarındaki ve auradaki enerji blokajlarını temizleyerek şifalandırır ve pozitif şifa enerjisi ile doldurur. Kozmik Enerji sistemi içinde birebir seans verildiği gibi, danışan hazırsa kanal uyumlamaları da yapılabilir. Kozmik Enerji ve Zorastrizm çalışma ve uyumlamalarımı bu konuda uluslararası bir isim olan Nico Tosark ile tamamladım.

Theta Healing® Uluslararası Eğitmenliği

Vianna Stibal, Theta Healing® olarak bilinen özgün enerji ve şifa sisteminin kurucusudur. Theta Healing®, varoluş seviyeleri üzerinden yapılan Theta (Teta) dalgasında çalışan bir meditasyon tekniğidir. Yüce Yaratıcı’dan istediğiniz niyetler, beynin Theta (4-8 Hz aralığı) dalga seviyesinde işler.

Bu enerji dengeleme ve inanç kazma yöntemi, hayatımızda bizim bütünsel neşemizi bozan, kendimiz olmamızı engelleyen inanç kalıplarını derinlemesine inceleyip, onları kazmamızı da yardımcı olur.

Bu yöntemle hem bütünsel şifamızı korumak hem de varsa hastalık, blokaj, düşünce, korku gibi negatif titreşimlerden arınmak mükündür.

Vianna Stibal, Theta Healing®’i öğretmek için dünyanın dört bir yanında seminerler vermektedir. Sevgili Vianna Stibal ile de yollarımız, diğer hocalarımla olduğu gibi mucizevi bir şekilde kesişti. Ondan değerli eğitimler aldım. Theta Healing® seanslarım dışında belirli kontenjanlarda açtığım eğitimlerle dünyanın her yerinde geçerli olan sertifikalı uygulamacılık eğitimleri vermekteyim.

Yüce Yaratan’a, tanıştığım, çalıştığım değerli üstatlar için, beni ben yapan tüm deneyimler, ailem ve sahip olduklarım için sonsuz teşekkür ediyorum.

Daha iyi bir yaşam ve bütünsel enerji dengeleme ile ilgili aldığım eğitimler
 • Transandantal Meditasyon
 • Usui Reiki 1 ve 2, 3 Master ve Hocalık
 • Hatsureiho ( Kenyoku-Ho, Joshin Kokyu-Ho, Gassho Meiso)
 • Byosen
 • Reiji-Ho
 • Hesso Chiryo
 • Seiki Chiryo
 • Hanshin Koketsu-Ho
 • Tera Mai Reiki
 • Kundalini Reiki
 • Gümüş Mor Alev
 • Kristal Enerji Uyumlama ve Meridyen Şifa
 • Kuantum Frekans Teknolojileri, Enerji Dengeleme
 • Acmos Enerji Dengeleme
 • Kozmik Enerji, Zoroastrizm
 • Theta Healing® Uluslararası Uygulayıcılığı ve Eğitmenliği
 • Dr Grigori Grabovoi Sayılarla Şifa
 • Mucizeler Kursu
 • Çığır Açan Deneyim
 • Shambhavi Mahamudra
 • Inner Engineering
Yasal Uyarı

Enerji ve bütünsel şifa teknikleri, kadim bilgiler olarak da yüzyıllardır aktarılan bilgiler olmakla birlikte, aysegulekinci.com’da, verilen bilgiler, eğitimler ve enerji dengeleme seansları, hiçbir şekilde bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek sağlık hizmeti değildir. Hastalık, tanı ve tedavilerle ilgili mutlaka sağlık hizmeti alınıp, doktora gidilmelidir. Bu seanslar ya da eğitimler sağlık hizmeti yerine asla ve asla geçmez.

Ayşegül Ekinci, dünyada geçerliliği olan Theta Healing® başta olmak üzere, Kozmik Enerji, Kuantum Biofeedback Frekans Teknolojileri Uluslararası Uygulayıcısı ve Eğitmenidir. Aynı zamanda, Çığır Açan Tecrübe, İç Mühendislik gibi uluslararası kabul edilen içsel farkındalık ve bilinçaltı çalışma yöntemlerinin eğitimcisidir. Bu konularda, bu yöntemleri kuran doktor, yogi, psikologlarla birebir çalışmakta olup, kendisi de mühendis olarak frekans teorileri ve enerji alanlarında uzun yıllardır çalışmalar yapmaktadır.

Bu sitedeki bilgiler, hastalığın tedavi ve tanısında bir rehber değildir. Bu bilgiler, yazarın kendi deneyimleri ile ilgili yaşadıkları ve tecrübeleridir. Yapılan eğitimler ise daha kaliteli bir yaşam ve enerji dengeleme amaçlıdır. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk, ziyaretçilere ait olup, bu siteyi ziyaret edenlerin bu uyarıları kabul ettiği varsayılmaktadır.

Site içindeki şifa ve sevgi çemberi, Theta Healing® Meditasyonu üzerinden uygulanan ve Uluslararası Eğitmen olan yazarın, diğer hocalarla birlikte hiç bir şekilde karşılık beklemeden oluşturduğu bir destek platformudur. Tedavi, tanı, psikolojik tanı ve benzeri yerine geçmez.

Dünyayla Konuşuyor


Sosyal mecralarda beni takip edebilirsiniz...Haber listeme üye olun, yeniliklerden haberdar olun...