Helen Mirren yılın düğününe davetli değil

Kraliçe, düğüne gitmiyor

Kraliçe, düğüne  davetli değil

2007’de,  Kraliçe 2’ci Elizabeth’i canlandırdığı ‘ Kraliçe- The Queen’ filmindeki başarısıyla  En İyi Kadın Oyuncu Oscarı’ nı alan ünlü İngiliz oyuncu Helen Mirren, Londra’da Ayşegül Ekinci’ye, Kraliyet Düğünü’ne davet edilmediğini söyledi.

Son yılların en büyük magazin olayı olarak görülen İngiliz tahtının ikinci sıradan varisi Prens William ve Kate Middleton’un düğünlerine geri sayım başladı. Kate Middleton’un nasıl bir gelinlik giyeceğinden, kimlerin törene katılacağına kadar, düğünle ilgili tüm detaylar bir sır gibi saklanıyor.

Ülkenin ekonomik durumunu göz önünde bulundurarak, masraflı ve gösterişli bir düğün töreninden kaçınan genç çift sade bir töreni tercih ederken, Westminster Kilisesi’nde yapılacak törene 1900 kişinin davetli olduğu açıklandı.

Son yılların en görkemli olayı olacak yılın düğününe katılacakların listesi henüz açıklanmadı ama sızan bilgilere göre İngiliz medyasının önde gelen medyatik isimleri düğüne davetli. Aralarında David-Victoria Beckham, yönetmen Guy Ritchie ve Elton John gibi isimlerin bulunduğu davetliler Prens William’ın mutluluğuna yakından tanıklık edebilecekler.

Ancak, İngiliz sinamasının önde gelen bir ismi var ki, defalarca Kraliçe Elizabeth 1 ve Elizabeth 2’yi hem beyazperdede hem de televizyon dizilerinde canlandırdı. Üstelik, başarılarıyla sayısız ödüle layık görüldü. Hatta, Kraliyet Ailesi tarafından özel olarak tebrik edildi. Ve bu isim, Kraliçe 2’ci Elizabeth’i canlandırdığı, Kraliçe filmi ile Oscar ödülüne layık görüldü.

Helen Mirren: ‘ Düğün ulusal bir şölen olacak’

İngiliz sinema tarihinde  sayısız kere ‘ Kraliçe’ canlandırarak bir ilke imza atan dünyaca ünlü İngiliz oyuncu Dame Helen Mirren, Kraliyet Düğünü’ne davetli olmadığını söyledi.

Duygularını dile getirirken kırgın olmadığını da vurgulayan Helen Mirren şunları söyledi: ‘ Prens William ile Kate Middleton’un düğünü ulusal bir bayram olacak. Aslında tüm dünya bu düğünü merakla bekliyor. Ben de düğüne katılmak isterdim. Ancak davet edilmedim. Kimler davet edildi henüz bilmiyorum. Kraliçe 2’ci Elizabeth’i oynayıp, ödül almam törene davet edilmemi gerektirmez. Ama, kimlerin hangi kriterlere göre davet edildiğini anlayabilmiş değilim. Kırgın değilim. Onların çok mutlu olmasını istiyorum. Belki de beni davet etmek akıllarına gelmemiştir’.

Mirren’e övgü yağdıran Tony Blair de düğüne davetli değil

Ünlü İngiliz oyuncu Helen Mirren, Oscar Akademi Ödülü aldığı performansında, 1997’de ölen Prenses Diana’nın ölümünün ardından geçen günleri, Kraliçe 2’ci Elizabeth’in bu dönemde yaşadıklarını  başarıyla canlandırmıştı.

Dönemin Başbakanı Tony Blair, Oscar alan  Helen Mirren’e övgüler yağdırırken, ‘ Çok hak edilerek alınmış bir ödül’ demişti. İşci Partisi eski Başkanı ve İngiltere eski başbakanlarından Tony Blair’in de, Kraliyet Düğünü’ne davet edilmediği ortaya çıktı.

 

Ayşegül EKİNCİ/LONDRA

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email