Les Ottomans Oteli Dünyanın en iyisi seçildi

Les Ottomans’a, Londra’dan ödül geldi

İstanbul Boğazı’nın en görkemli manzarasına hakim Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı’nda 2006 yılında açılan Hotel Les Ottomans, ‘ Dünyanın En İyi Suite ve Spa Oteli( World’s Leading All Suite and Spa Hotel)’ ödülünü aldı.

Turizm endüstrisinin Oscar Ödülleri olarak bilinen Dünya Seyahat Ödülleri( World Travel Awards-WTA) tarafından düzenlenen ve Londra’nın Park Lane bölgesindeki ünlü JW Marriott Hotel’de hafta sonu yapılan Dünya Galası’nda, ‘ Dünya’nın En Lüks Oteli’ seçilen Les Ottomans Hotel’in sahibesi ve yöneticisi Ahu Aysal, ödülü almak için sahneye çıktığında, ‘ Bu ödülü Türkiye’ m için alıyorum’ dedi.

1993 yılında kurulan ve turizm sektörünün global düzeyde an kapsamlı ve en prestijli ödül töreni olarak gösterilen Dünya Seyahat Ödülleri, 160 ülkeden 183 bin turizm acentasının oylarıyla belirlenerek, 17 yıldır aynı istikrarla turizm dünyasının nabzını tutuyor.

Ödül törenine kendisiyle üç ay önce çalışmaya başlayan Yönetim Kurulu Üyesi kızı Ceyla Aysal’la katılan Les Ottomans Hotel’in sahibesi Ahu Aysal, ‘ Böyle prestijli ve büyük ödül töreninde aday gösterilmek bile çok büyük bir onurdur. Bu ödülü sonuna dek hak ettiğime inanıyorum. Dünyadaki rakiplerimi de geride bırakarak aldığım ödül azim , çalışma ve inançla sınırlarınızı aşabileceğinizin en büyük ispatıdır. Mutluluktan uçuyorum ’dedi.

Boğaz kıyısında eşsiz manzarayla yeniden hayata dönen otel

‘ Dünyanın En İyi Lüks Oteli’ seçilen Les Ottomans Oteli, 18. ci yüzyılın ilk yarısından bu yana Boğaz’ın sularında yansıyan Muhsinzade Yalısı’nın yerinde hayat buldu.

İnşaatı yedi yılda tamamlanan otel, Feng Shui ilkelerine göre planlanmış ve dekore edilmiş Türkiye’deki tek otel olma özelliğinin yanı sıra, Feng Shui Oteli olarak tasdik edilmiş dünyadaki sayılı otellerden biri. İç mekanın tasarımı ünlü  iç mimar Zeynep Fadıllıoğlu tarafından tasarlanan otel her biri farklı tasarlanmış on süitten oluşmakta.

Konaklama sırasında kişiye özel kahya hizmetinden, özel tekneye, sinemaya, şarap mahzenine kadar bir çok konuda misafirlere oldukça yüksek standartda hizmet sunan Les Ottomans Oteller zinciri, Türkiye’den sonra Fransa ve Arnavutluk’da açılıyor.

 

Ayşegül EKİNCİ/LONDRA

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment