Zambak Çocuk Tiyatrosu Bu Kez Mikropları Anlatacak

YAYINCILIK ALANINDA OLDUĞU KADAR SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİYLE DİKKAT ÇEKEN ZAMBAK YAYINLARI, KENDİ BÜNYESİNDE KURDUĞU ZAMBAK ÇOCUK TİYATROSU İLE YENİDEN TÜRKİYE TURUNA ÇIKIYOR.

Yayıncılık alanında olduğu kadar sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Zambak Yayınları, kendi bünyesinde kurduğu Zambak Çocuk Tiyatrosu ile yeniden Türkiye turuna çıkıyor. Tiyatronun kuruluşunun 4. Yılını kutlayan Zambak Yayınları, bu dönem 250 bin çocuğa daha ulaşmayı hedefliyor. Böylece oyunu toplamda 750 bin öğrenci izlemiş olacak.

Bugüne kadar aile bağları, saygılı ve Çalışkan öğrenci olmak gibi konuları işleyen tiyatro oyununda toplamda 500 bin öğrenciye ulaşıldı. Türkiye turuna çıkacak ‘Mikrobistan’ isimli son tiyatro oyununda da temizlik ve hijyen konuları ele alınıyor. İlköğretim 1 ve 2. sınıflara yönelik sahnelenecek oyunla ilgili açıklama yapan Zambak Yayınları Kurumsal İletişim Müdürü Selahattin Özşen, konu olarak temel değerlere öncelik verdiklerini söyledi. Müfredat ile uyumlu davrandıklarını vurgulayan Özşen, senaryonun konunun uzmanları ile birlikte yazıldığına dikkat çekti. Tiyatrolarının dördüncü yılını doldurmasının kendileri için sevinç kaynağı olduğunu vurgulayan Özşen, “Türkiye genelinde büyük bir tura çıkıyoruz. Yüzde 80 civarında illeri, ilçelerimizi geziyoruz.” dedi.

Zambak’ın tiyatro gösterimi Edirne’den başlayacak. Daha sonra diğer illerle devam edecek. Özellikle Güneydoğu’dan güzel tepkiler aldıklarını ifade eden Özşen, “Hiç tiyatronun girmediği yerler var. Hiç girmemiş okullar var. Oradan güzel izlenimler alıyoruz. Teşekkürler alıyoruz. Bu bizim için sevinç kaynağı tabi.” şeklinde konuştu.

Bu arada Zambak Çocuk Tiyatrosu’nun ilk Mikrobistan oyunu Fatih Koleji’nin Çobançeşme Kampüsü’nde sahnelendi.

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email