Dünyanın En Güzel Anneleri Örgütleniyor- Mothers4Children

Dünyanın en güzel annelerinden Türkiye’ye sevgi mesajı

Meltem Cumbul da yetimhane görüntülerinden etkilenmiş

Kate Moss, Türk yetimhanelerindeki kimsesiz çocuklara yardım edecek annelerin basın toplantısına neden yetişemedi?

York Düşesi Sarah Ferguson’un, iki Türk yetimhanesindeki gizli çekimlerini hatırlamayan yoktur. Dünya basınına bir anda yansıyan elleri bağlı Türk çocuklarının görüntüleri, hem bizleri üzdü hem de aslında başka coğrafyalarda da yaşanan dört duvar arasındaki gerçeklere mercek tuttu.

Dünyanın tanıdığı kızıl saçlarına siyah bir peruk geçirerek ajanlık yapan eski Kraliyet Ailesi üyesi Sarah Ferguson, geçtiğimiz Kasım ayından beri bir çok tartışmanında tam ortasındaki isim oldu. Derdini otoritelere anlatamayan Sarah Ferguson’un, İngiliz model Lisa B ile kafa kafaya verip başlattığı dünya çapındaki hareket ise, daha ‘ start’ verdiği andan itibaren çok konuşulacak gibi. Sarah Ferguson’un, dünyaca ünlü  200 anneyi  biraraya getirerek başlattığı yardım derneği, ‘ Mothers4Children-Anneler  Çocuklar  İçin’ başta Türkiye olmak üzere pek çok ülkedeki  yardıma muhtaç çocuklara yardım edecek. Geçtiğimiz hafta sonu Londra’da ‘ start’ veren ‘ Anneler Çocuklar İçin’ derneğinin tanıtım partisi, renkli görüntelere, çok anlamlı mesajlara evsahipliği yaptı.

Dünyanın en güzel anneleri Kelebek objektifine poz verip dostluk mesajı verdi

Çocuklara maddi ve manevi kucak açacak bu dernek, birbirinden güzel anneleri biraraya getirirken, açılış partisinin perde arkasında ilginç anlar yaşandı. Türk yetimhanelerindeki görüntülerden etkilenen güzel anneler, ‘ Çocuklar sevgiye ve ilgiye muhtaç’ derken, Türkiye’den derneklerine katılmak isteyen yeni üyelere de kapılarının açık olduklarını belirttiler.

Derneğin kurucularından ünlü model Yasmin Lebon, Türkiye’yi çok sevdiğini dile getirirken ‘ Bu çocuklar hepimizin. Onların en çok sıcak bir kucağa ilgisi var’ dedi. Ünlü modacı Anya Hinmarch, hiç bir ülkenin yetimhane görüntülerinden alınmaması gerektiğine dikkat çekti ve ‘ Amacımız, ortak bir platform yaratıp, çocuklara yardımcı olmak’ yorumunda bulundu.

Öte yandan, derneğe üye olan İngiliz süpermodel Kate Moss’un son anda açılış partisine katılmaması dikket çekti. İddialara göre, hafta içi dört akşam arka arkaya gece çıkan bir çocuk annesi Kate Moss bir gece önce içkiyi fazla kaçırınca, öğle saatlerinde başlayan tanıtım partisini kaçırdı.

Meltem Cumbul da yetimhane görüntülerinden etkilenmiş

Türkiye’ye, York Düşesi Sarah Ferguson ile birlikte giderek Saray Yetimhanesi ve Zeytinburnu Rehabilitasyon Merkezi’nde gizli çekim yapan ITV muhabiri Chris Rogers da yanlış anlaşıldığını düşünüyor. Türkiye’yi çok seven ve Türkiye’de bir dönem yaşayıp, çalışan İngiliz gazeteci yaptığı haberin yankılarından bahsetti. Türkiye’deki çeşitli radyo kanallarında da çalışan Chris Rogers, arkadaşı oyuncu Meltem Cumbul’dan da bu konuda mektup aldığını belirtti. ‘ Meltem de yetimhane görüntülerine üzülmüş’ diyen Rogers, dünya çocukları için daha bir çok haber yapmak istediğini de itiraf etti.

Ayşegül EKİNCİ/LONDRA

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email