İstanbul Halleri, 1-8 Nisan 2012

Nisan 1’in bir pazar gününe denk gelmesi ne kadar güzel bir tesadüf. Böylece bizler, 1 Nisan’da insanları nasıl kandırabileceğimize dair uzun uzun düşünebilir, hatta akşama kadar bekleyebilir ve refleksleri zayıflayan tüm dostlarımıza ve aile fertlerimize istediğimiz eziyeti çektirebiliriz. Lütfen artık “Milli Piyango bana çıktı, Seyşellerdeyim!”, “Süper bir filmde başrol teklifi aldım.” kandırmacalarımızı 90’larda bırakalım. Ve hemen ardından oynadığınız tüm lades oyunlarını hatırlayarak, beynimizin tüm gri hücreleriyle söz verelim: Bugün ve tüm hafta uyanık olacağız. Söz mü? Söz!

Uyku muyku yok!

31. İstanbul Film Festivali

İnsanoğlunun DNA’sı değişmek üzere… Bizler artık 9.00-18.00 saatleri arasında değil, tüm gün çalışır hale geldik. Aklımız fikrimiz işimizde ve zaten de artık tek parmakla tüm işlerimizi halleder vaziyetteyiz. Bunun suçlusu kimdir diye soracak olursanız, sistem, küresel ısınma, mahallenin bakkalı ve gecenin karanlığında bir türlü yerini bulamadığımız anahtar deliği cevaplarını sırasıyla sayabiliriz. Fakat karşımıza yönelttiğimiz işaret parmağını takip eden diğer parmakların baktığı yer belli: Kendimiz.

Sistemi bir kenara bırakalım, biz filmlerimize bakalım. 2 Nisan’dan itibaren, bize uyku muyku yok! Çünkü 31. Uluslararası Film Festivali başladı! İşe gitmediğimiz zamanlarda filmlere gitmek, filmlere gidemesek de filmler hakkında araştırma yapmak, üzerlerinde konuşmak ister bünyelerimiz… İzlenen filmlerin ardından bol bol dedikodu bırakacağı kesin. Mayalar’ın kehanetleri tutmazsa, 32. İstanbul Film Festivali’nde görüşmek üzere…

Festival Günlüğü için: http://film.iksv.org/tr/festivalgunlugu

 

-Müzikal Hareketler-

My Brightest Diamond

IKSV Film Festivali’nden sonra SALON bizi bekler. Bu hafta 6 Nisan’da, My Brightest Diamond SALON Sahnesi’nde olacak. Martha Graham ile Edith Piaf arasında gezinen sanatçı, klasik müzik ve kabare öğeleri içeren indie-rock projesiyle dinlenmeye değer.

İstanbul, yarı kapalı – yarı güneşli bir Nisan haftasına  bu parlak elmasın akustik parçasıyla ‘Merhaba!” diyor!

 [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Pe0KNzU74lU[/youtube]

 Mutlu haftalar!

Şehir Halleri, www.aysegulekinci.com

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email