New York Halleri, 1-8 Nisan 2012

New York’u sürekli Woody Allen’dan dinlediyseniz, biraz da bizden dinlemelisiniz. Çünkü şimdi, iç karartıcı konuşmalar mevsimi değil … Nisan ve bahar geldi! Üstelik biz kemik gözlük modasının çağlar öncesinden alınıp, Woody Allen tarafından modern dünyaya kazandırıldığını biliyoruz. Bir alay mekanizması olarak ailesinin eski fotoğraflarındaki gözlüklerine bakıp bakıp gülen tüm herkese duyrulur! Yani mevsimler değişse de, zaman geçse de, Woody Allen’a saygımız tam.

New York’tasınız ve şehrin tadını çıkarmak istiyorsunuz. Gözünüzün önündeki güzellikleri görmenin vakti geldi. New York her saatiyle canlı ve siz isterseniz bu şehir sizi uçurmaya kararlı!

Trapez Okulu’nda uçmaya var mısınız?

Trapez!

Hayat dengeden ibarettir söylemlerinin baş kişilerini bu trapez okuluna götürmek isterdik. Zira hayatın içine kendini bırakabilme deneyimi kadar zor olan bir şey varsa o da trapezde kendini bırakabilmek. Bu enfes sirk sporu, bünyesinde öylesine değişik bir denklem barındırıyor ki, sanırız bir defa gidince müptelası olmamak işten bile değil.

Zaten kendileri de mottolarını şu şekilde kullanmışlar:

“Korkuyu unut! Sen asıl bağımlısı olmaktan kork!”

Nasıl? Kulağa hoş geliyor değil mi? 🙂

Kötü haber: Mayıs’a kadar beklemeniz gerekiyor.

İyi fikir: Şimdiden ajandanıza ekleyebilirsiniz!

 http://newyork.trapezeschool.com/

Bookmarks Rooftop Lounge @ The Library Hotel

Gözü yükseklerde olanlar için!

Bahar ve yaz aylarında NY’u helikopterle gezmek isterdik doğrusu…  Manzara aynen şöyle olur: Binaların üstünde karınca gibi görünen insanlar aslında eğlenmekte ve sosyalleşmektedirler. Hatta yazın, havuz sefası da başlar. NY’ta havaların ısınmasını teras barların kalabalıklaşması demektir. Madison Avenue’daki, gökdelenler arasında, Gotham City’nin farklı renklerinde, değişik bir roof macerası yaşayacağınız yer ise belli: Bookmarks Rooftop Lounge. Pahalı bir yer olsa da, bir kokteyl için uğramaya değer!

 

Adres: 299 Madison Ave, 14th floor

 

Mad Men sezonu başladı!

Mad Men

 

Madem Madison Avenue’dayız, Mad Men’lerin yerindeyken onlardan bahsetmemek olmaz. 25 Mart’ta çok beklenen 5. sezonuna kavuştuğumuz dizinin ana merkezindeyken, reklam sever olalım ya da olmayalım, ama en azından bir saygı duruşunda bulunalım.

Mad Men’i hiç izlemediyseniz, 1960’larda Madison Avenue’daki reklam camiasının tüm halini gözler önüne seren, aynı zamanda “The Sopranos”un da yazarı Matthew Weiner tarafından yazılmış bu diziyi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Mad Men, TV sayfası: http://www.amctv.com/shows/mad-men

Yeni haftaya Mad Men’in dizi müziklerinden birisiyle “Merhaba:)” diyelim!

Vic Damone‘dan geliyor: On the Street Where You Live…

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8R0Kq448rxc[/youtube]

Herkese Mutlu NY’lar!

Şehir Halleri, www.aysegulekinci.com

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email