Kate Moss moda tasarımcılığına soyundu

Yıllarca kendine özgü giyimiyle dikkat çeken, her giydiği kıyafetle  olay olan süpermodel Kate Moss, sonunda moda tasarımcılığına soyundu. Zaman zaman birbirine en uymayacak kıyafetleri giyerek, kendine özgü ‘ Rock Kadını’ tarzı yaratan İngiliz model, yoğun talep üzerine kolları sıvayarak ilk moda koleksiyonunu ünlü Top Shop mağazaları için  yarattı.

Kate Moss’un Londra’nın dünyaca ünlü Oxford caddesindeki Top Shop mağazasındaki tanıtım gecesinde büyük bir izdiham yaşanırken, caddenin işlek trafiği mağazanın önünde saatler öncesinden yer kapıp bekleyen meraklılar yüzünden kapatıldı. Kate Moss,  İngiliz basının zafer olarak damgaladığı tanıtım gecesine, yine kendi tasarımı olan 195 Sterlinlik( yaklasık 500 YTL) uzun kırmızı bir tuvalet giydi. Tanıtım sırasında mağazasının vitrinine çıkarak koleksiyonunun canlı mankenliğini yapan Moss, hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Kate Moss’a, koleksiyonu için Top Shop mağazalarının sahibi Sir Philip Green tarafından 3 milyon Sterlin verildiği ve süpermodelin bu yıl sonuna kadar sadece koleksiyonu üzerinden kazanacağı komisyonun 10 milyon Sterlin olacağı iddia edildi.

“ Moss Mania-Moss Çılgınlığı”nı yaratan Kate Moss’un, geçen ekim ayında katıldığı bir partide karşılaştığı Top Shop mağazalarının sahibi Sir Philip Green’e, ‘ Siz de Croydonlu’sunuz. Ben de. Hadi ortak bir iş yapalım’ diyerek bu büyük projede ilk adımı atan olduğu anlaşıldı.Top Shop patronunun fikri onaylamasından sonra Moss, 50 yeni mezun moda öğrencisinden oluşan kadroyla çekirdek koleksiyonunu hazırlayarak, geliştirdi. Moss koleksiyonunda en düşük fiat 10 Sterlin’den başlarken, en pahalı parça ise 200 Sterlin değerinde. Şimdiden moda hırsızlarının taklit etmeye başladığı koleksiyondaki en ilginç parça ise ünlü modelin vücudundaki dövmelerin benzeri olan yıldız, kalp ve kırlangıç desenli kot pantolonlar.  Kate Moss’un moda koleksiyonu önümüzdeki iki hafta içinde aralarında Amerika’nın da bulunduğu 21 ülkede satışa çıkacak.

 

Ayşegül EKİNCİ/LONDRA

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email