Londra halleri, 1-8 Şubat 2012

 

Kaçışımız Londra’ya, kırmızı otobüsler nereye biz oraya! 

Güneş girmeyen eve doktor girer ey sevgili okur! Peki koskoca güneş girmeyen şehre kim girecek? Londra’nın hali ne olacak? Ey Londra doktorları, yetişin!

Londra otobüsü al al!

Siz hiç merak etmeyin. Londra’nın hali gayet iyi. Hem Londra’nın Şubat’ın gelişiyle ve Sevgililer Günü’nün giderek yaklaşmasıyla aşk doktorlarıyla dolacağı kesin. Fonunda kırmızısı bol olan bir şehir, Sevgililer Günü’nde zorluk çekmese gerek.  E tabi bize de bu güzelliğin nimetlerinden faydalanabilmek için güzel bir Londra turu gerek!

Fergie'nin Londra'sı bir başka!

Annelerimizin 80’lerdeki permasının bir eşini de Buckhingam Sarayı muhafızlarının şapkalarında görmeye hazır mısınız? Gördüğünüz an sakın endişelenmeyin lütfen! Askerleri nöbet esnasında güldürmeye çalışarak, kendisini Black Eyed Peas’in Fergie’sine benzetmeye çalışanlara ise bir çift lafımız olacak: “Bak sakın yapma, Ana Kraliçe gelip diline acı biber sürer yoksa!”.

The Sherlock Holmes ‘Müzesi

Aman Dr. Watson, Canım Dr. Watson!

Sir Arthur Conan Doyle, 56 tane uzun Sherlock Holmes hikayesi ve 4 tane Sherlock Holmes romanı yazdıktan sonra, en iyi eleştiriyi polisiye hikayeleri tutkunu 2.Abdülhamit’ten almış olmalı. 2. Abdülhamit, Doyle’a Mecidiye Nişanı verdikten sonra, ‘Sen roman yazma, hikâyelerin daha güzel, hikâye yazmaya devam et.’ demiş.

 Londra’dayken The Sherlock Holmes Museum’u mutlaka  görmelisiniz. Sonra da eve dönünce şöyle bir koltuğa uzanıp, Guy Ritchie’nin çektiği, Robert Downey Jr  ve  Jude Law’un oynadıkları Sherlock Holmes 1, ve 2’yi de izlemelisiniz ki olayı derinden kavrayın ve efsanenin tadını çıkarın. Ha bu arada buradaki Jude Law röportajını da sakın atlamayın!

Adres: 221b Baker Street London NW1 6XE  England 

t

National Gallery

 

National Gallery ve National Lottery arasındaki farkı bilmeyenlerden misiniz? Lütfen arkada durmayınız, şöyle yanımıza geliniz. Çünkü -Prens Charles duymasın- Londra’da bulunup da National Gallery’ye hiç uğramamamış olmanız onu çok üzerdi. Siz iyisi mi 1824 yılından beri ayakta duran bu harikulade müzeyi bir ziyaret edin ve sanatın tadını çıkarın!

Adres mi? Trafalgar meydanına gidin, kime sorsanız gösterirler!

 

Günler geçtikçe gündüzler uzuyor. Bir dakika gündüzü, bir dakika geceye değişecek olan gün ışığı insanlarından biriyseniz bu şarkı sizlere geliyor. Durun, ve ayrıca Londralılar için de gelsin. Ve hatta dünyaya gelsin — barış için ve kardeşlik için; Hair Müzikali’nden, Let the sunshine in efendim:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PP6-MOphBIA&feature=related[/youtube]

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email