Olga, Daniel Craig ile oynamak çok seksidir diyor

Bond Kızı Olga Kurylenko ‘ İstanbul’a aşık oldum’

Olga Kurylenlo: ‘ Bond kızı olmayı kafama koymuştum’

Olga Kurylenko: ‘Daniel Craig ile oynamak çok seksi’

Bond kızı olmak sanırım Hollywood başta olmak üzere sinema endüstrisinde kariyer yapmak isteyen her aktristin rüyasıdır. Bond kızı olmak etiket gibidir, kişiye yapıştı mı çıkmaz..İşte bu parıltılı dünyanın en son ismi Rus asıllı Olga Kurylenko..Otuzlu yaşlara yaklaşan güzel yıldız, bu rüyanın gerçek olduğunun farkında. Sanki Bond kızı olmaya hep hazırmış gibi…

Türkiye’yi çok seven adeta aşık olan Olga, bana öyle şeyler söylüyor ki benim gazeteci olarak ustalığım mı yoksa samimiyetim mi bilmem ona ilginç şeyler açıklatıyor.

AE: Siz sanırım 400 aktris arasından Bond kızı olarak seçildiniz. Nasıl bir duygu bu? Bond kızı olduğunuzu öğrenince ne yaptınız?

OK: Ben Bond kızı olmayı Casino Royal’i seyrettiğimde kafama koymuştum. Bu role çok uygun olduğumu düşündüm. Ve seçmelere gittiğimde her elemede beğeniliyordum. Ama inanın elemeler için her çağrıldığımda ayrı bir heyecanlıydım.Hatta son elemeye dört kişi kaldık.Replikler Daniel Craig ile bire bir olacaktı.

Ve Daniel ile  rahat çalıştık. Ondan çok iyi bir elektrik aldım. Aradan zaman geçti ve ben yılbaşı günü evimde bir arkadaşımla yemek yiyordum. Ajansımdan telefon geldi. ‘ Yeni Bond kızı olduğum’ müjdesi verildi. Önce inanamadım. Düşünsenize rüya gibi..Kafama  koyduğum birşeyi gerçekleştirebiliyorum. Ajansıma şaka yapma filan dedim ama rüyam gerçek oldu. Çok sevindim tabii. Bulutların üstünde uçmak var ya gerçekten öyle oldum.

AE: Yeni Bond kızı Camille bir Latin güzeli, siz Rus asıllısınız. Ve filmde yanık tenli olmanıza rağmen şu an beyaz tenlisiniz. Sizce nasıl bir Bond kızı oldunuz?

OK: Harika bir soru bende bu soruyu bekliyordum sizden. Camille intikam peşinde koşan Bond’un dişi versiyonu. Filmde Latin bir güzeli canlandırmam gerektiği için bronzlaştırıcıyla yanık bir görüntü elde etmek suni olur diye düşündüm ve özellikle deniz kenarında doğal olarak güneşlendim. Filmde gördüğünüz benim kendi doğal bronzluğumdu. Ama şu an kalmadı. Bond kızı olarak atletik olmam gerekti. Ben de film başlamadan önce düblörlerle ve hocalarla dövüş çalıştım. Film başladıktan sonra da bu çalışmalar düzenli olarak devam etti. Toplam olarak 6 ay spor yaptım diyebilirim. Şu an filmi seyrettiğim zaman bile kendi vücuduma inanamıyorum. Spor insanı çok değiştiriyor. Vücudumdaki kasları görebiliyorum. Daha sonra vücudum istediğim şekle ve performansa girdiği için aynı şiddette çalışmamıza gerek kalmadı. Ama bunun dışında Camille rolünün hakkını verebilmek için onun yaşadığı intikam duygusunu içimde hissettim.Bu arada  iyi bir Bond kızı olduğumu düşünüyorum. Çünkü karakterler içinde en farklı Bond kızı da Camılle aynı zamanda.

AE: Daniel Craig ile oynamak nasıl bir şey?

OK: Daniel ile oynamak çok seksi. O herşeyi gözleriyle anlatıyor. Çok disiplinli. Sete çok erken geliyor. Oyunculara çok kibar. İnsanı rahatlatan bir hali var. Setteki herkesle çok iyi diyalogları olduğu için destek veren bir aktör o. Ayrıca Bond kızı elemelerinde o da benle çok rahattı. Kısaca elektriğimiz tuttu.

Bir de Daniel yaptığı işe inanılmaz hakim. Özellikle düblör kullanmaması ve rolüyle adeta yaşaması, diğer oyunculara da çok iyi örnek oluyor.

AE: Quantum of Solace’de aşk var mı?

OK: Quantum of Solace’de aşk yok. Çünkü hem James Bond hem de Camille yaralı. Bond sevdiği kadını kaybetmiş. Aslında o kadın tarafından aldatıldığını düşünüyor, bunu çevresine yansıtmak da istemiyor. Henüz acısı taze. Öte yandan Camille’in ailesi o daha küçük yaşlarda iken gözlerinin önünde öldürülmüş. Camille’de intikam duygusu  ağır basıyor. Yani iki tarafından aşka ayıracağı pek zaman yok. Ama en azından insani duygularına tekrar kavuşuyorlar, güvenmeyi öğreniyorlar.

Ian Fleming’in yazdığı karakter karmaşık bir karakter. Serinin her yeni bölümünde farklı bir maceranın içinde buluyorsunuz kendinizi. Sanırım bugüne kadar Bond’la yatağa girmeyen tek Bond kızı benim.

AE: Bir erkekte aradığınız özellikler neler?

OK: Ohh, bu geniş kapsamlı bir soru. Ben bu işe başladığımda açtım. Ve 4 bin Sterlin kazanmak için iç çamaşır reklamlarına çıkmam istendiğinde başka seçeneğim kalmamıştı. Çünkü açtım. Başımdan iki evlilik geçti. Kıskançlıktan nefret ediyorum. Kimsenin malı değilim. Bana göre erkeğe ihtiyaç yok.

AE: Bir Türk gazeteci olarak Türkiye’ye hiç gittiniz mi merak ediyorum?

OK: Aman Tanrım..Türkiye’ye Hitman filminin çekimleri için sadece iki günlüğüne gittik. Ama hayran oldum. Özellikle İstanbul’a aşık oldum. Müthiş bir şehir. İnanılmaz güzellikte ve çok büyük!!!

Türkiye’den döndükten sonra gördüklerimi anlata anlata bitiremiyorum. Herkese Türkiye’ye gitmeleri için öneride bulunuyorum. Çünkü gerçekten çok güzel bir ülkeniz var.

AE: Peki, Quantum of Solace’in Türkiye’de vizyona girmesinden sonra eminin bir çok Türk hayranınız olacak. Bir Türk yönetmenden teklif gelse cevabınız ne olur?

OG: Gurur duyarım. Ben ilginç karakterler ve ilginç konularla ilgileniyorum. Türkiye’den teklif ya da davet gelse seve seve kabul ederim.

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email