Ölü bebeği 46 yıl karnında taşımış

Zahra Abutalip adlı 81 yaşındaki Faslı kadının karnında ölen bebeğini 46 yıl boyunca taşıdığı ortaya çıktı. Kasablanka yakınlarında küçük bir kasabada yaşayan yaşlı kadın karnındaki ağrılara dayanamayınca soluğu hastahanede aldı. Doktorların rahim kanseri tahminiyle ultrasona soktukları yaşlı kadının karnında, incelemeler sonunda nerdeyse mumya haline dönen bir bebek olduğu anlaşıldı.

İngiliz Sunday Mirror gazetesinin yılın en şaşırtıcı gerçek olayı olarak duyurduğu haberde, 1955 yılında hamile kalan Zahra Abutalip’in başına gelen olay televizyonlara da konu oldu. Yıllar önce 29 yaşında hamile kalan ve doğum sancılarıyla hastahaneye yatan kadının bebeğinin rahminin dışında geliştiği farkedilmedi. Ectopik hamilelik geçiren kadının bebeği az bir ihtimale karşı rahmin dışında büyürken anneyede acı vermeye başladı. O yıllarda hamile kadının ağrılarını normal karşılayan doktorlar doğum sancısı gelen kadın normal yoldan doğum yapamayınca sezaryen yöntemine karar verdiler. Hastahanede aynı koğuşta yatan başka bir hamilenin sezaryanle doğum esnasında öldüğünü duyan Zahra korkunca doğuramayacağına karar verdi. Cahillikle korkup eve kaçan kadının ağrısı ve kanaması bir süre devam etti. Karnındaki sancı kesilen kadın kafasında yarattığı hikayede bebeğinin uykuya daldığını kabul ederek bu olaydan kimseye bahsetmedi. Aradan geçen yıllarda çocuğu olmayan ve 3 tane çocuk evlatlık edinen kadının ilginç hikayesi tam 46 yıl sonra ortaya çıktı. Sancılanıp oğlu tarafından hastahaneye kaldırılan kadının karnındaki mumya bebeği 4 saatlik bir operasyonla alan Profesör doktor Taibi Quazzani, “ Böyle birşey ne gördüm ne duydum. Yaşlı kadının karnında adeta taşa dönen bebekle 46 yıl yaşaması bir mucize”dedi.

Annesinin karnında doğamadığı için oksijensizlikten ölen bebeğin etrafında yıllar içinde oluşan kalın kalsiyum tabakasının yaşlı kadını zehirlenmekten kurtardığı anlaşıldı.

 

Ayşegül EKİNCİ/LONDRA

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email