Pirelli 2007 Sophia Loren efsanesini tekrar yarattı

Pirelli 2007 modeli Sophia Loren, ‘Ben bir mucizeyim’

1964 yılından bu yana heryıl çıkardığı takvimlerde kullandığı birbirinden güzel kadınlarla dünya erkeklerinin başını döndüren Pirelli takvimleri, 2007 yılı için seçtiği yaşlanmayan güzel Sophia Loren’le yine olay yarattı.

Şimdiye kadar o yıl içinde ünlenen ya da keşfedilen modelleri ve özellikle genç kadınları kullanan Pirelli, ilk defa bu sene takvimlerinin konseptini değiştirerek ‘ genç kadın’ imajını bir kenara bırakdı ve yetmiş yaşın üzerindeki İtalyan aktris Sophia Loren’in yatakta çekilen birbirinden seksi pozlarını 2007 yılı takvimi için kullandı. Londra’nın Park Lane Hilton Oteli’nde yapılan basın toplantısına katılan ve yıllara adeta meydan okuyan Sophia Loren, kendisine yöneltilen ‘ gençliğinizin ve güzelliğinizin sırrı ne?’sorusuna ‘ ben bir mucizeyim’diyerek cevapladı. İlerlemiş yaşına rağmen kendine güveninden hiç bir şey kaybetmeyen Sophia Loren 2007 takvimi için nasıl model olduğunu da şöyle anlattı: ‘ Bana Pirelli takvimleri için modellik yapar mısın? Diye sorduklarında çok sevindim. Çünkü bu zamandır yapmak istediğim bir şeydi. Ama onca genç kadının arasında ne işim var diye de düşünmedim değil. Bir de bana yatakta olacaksınız dediler. Şok geçirdim. Ama fotoğrafçılar yakın arkadaşlarım, ikna oldum. Sonra birbirinden güzel birbirinden anlamlı pozlar çekildi. Bence iyi oldu’.

2007 Pirelli takvimlerinin basın toplantısında tam bir Sophia Loren fırtınası eserken, dünyanın dört bir yanından gelen basın mensupları neredeyse takvimle ilgili tüm soruları Sophia Loren’e yöneltti. Gazetecilere poz vermekten yorulmayan Sophia Loren, zaman zaman İtalyanca da konuştu. Kendisine yöneltilen nasıl bu kadar genç kalıyorsunuz sorularına tek tek cevap veren ünlü yıldız, ‘ Ben Naples’da doğdum. Aslına bakarsanız bizler bütün gün açızdır. Ve inanın hep yemek yeriz. Yani sanıldığı gibi denim yaptığım öyle özel bir anti aging rejim yok. Sanırım genlerimden olsa gerek. Ben bir mucizeyim. İnanın özel hiçbir şey yapmıyorum’ şeklinde cevap verdi.

Loren, sanıldığının aksine vücüdunda hiç bir estetik ameliyat olmadığını iddia ederken, ‘ Belki 100 yaşıma geldiğimde o zaman ihtiyaç duyarsam estetik yaptırırım’dedi.

2007 takvimi için Hollywood kadınları seçildi

Pirelli artık geleneksel bir tarza dönüşen takvimleri için bu sene genç modeller yerine  sinama endüstrisinde sivrilen, belki de yüzlerce paparazzi tarafından fotoğraflanan aktrisleri ‘ Pirelli modelleri’ olarak seçti. Sophia Loren, Penelope Cruz, Hilary Swank, Naomi Watts ve Lou Doillon 2007 Pirelli takvimlerinin sayfalarını süsleyecek güzeller. Birbirinden güzel aktrisleri Kaliforniya’da yaşayan ünlü Hollandalı fotoğrafçılar Inez Van Lamsweerde ve Vinoodh Matadin çekti. Önümüzdeki yılın takvimi için yeni bir çığır açan Pirelli, 60’lı yıllara geri dönüş yaparak her ayın hikayesini çok basit ve filmlere ruh veren kadınların spontane fotoğraflarıyla süslemeye karar verdi. Özellikle Pier Paolo Pasolini ve Michelangelo Antonioni’nin filmlerinden esinlenildi. Bir yatak ve beş ünlü kadının anlık pozları kameralara düşerken, bu sene duvarları süsleyecek 2007 Pirelli takvimleri de daha yalın ve sade bir anlatıma başvurdu. Birbirinden farklı beş ünlü aktrisin 2007 takvimlerindeki pozları da kişilikleriyle örtüşüyor: Penelope Cruz ‘hassas ve iyimser’, Hilary Swank ‘Pure, sportmen, doğal Amerikan güzeli’, Lou Doillon ‘elegant ve sade’, Naomi Watts ‘ Derli toplu, asil ve İngiliz mükemmelliğini temsil ediyor’ ve Sophia Loren ‘Süperstar ve efsane’.

 

Ayşegül EKİNCİ/LONDRA

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email