Yeni Gelin Kızgın Babasını Polise Şikayet Ederse

Kızgın baba kızının düğününü basmak isteyince tutuklandı

İngiltere’nin güneyinde Bournemouth bölgesinde gerçekleşen bir düğün ünlü “ Baba” filminin sahnelerini aratmadı. Nikahın kıyılacağı Moordown St John’s Kilisesi’nin etrafını adeta kordona alan onlarca polis arabası ve elleri silahlı 20 polis görenleri şaşırttı. Kilisenin etrafında güvenlik kordonu oluşturup,  ağaçların arasına saklanan polis ekiplerinin ne yaptığı önce anlaşılamadı. Gelin ve damadı taşıyan limuzini ise 5 arabalık bir polis konvoyu takip ediyordu

Sakin bir balıkçı şehri olarak bilinen Bournemouth sokaklarını mafya filimlerine çevirenin kızgın bir baba olduğu sonradan anlaşıldı. İtalyan asıllı 42 yaşındaki baba Antonio Martino, 17 yaşındaki kızı Andrea’nın evlenmesini önleyemeyince düğünü basıp kızını öldürmeye niyetlenmişti. Öfkeden gözü dönen baba genç kızının 20 yaşındaki Zimbabweli Brian ile ilişkisine baştan beri onay vermedi.

Lokal bir çamaşırhanede tanışan iki gencin 1-2 aylık arkadaşlığı evliliğe dönüştürme isteği tutucu İtalyan babayı çılgına çevirdi. İngiltere’nin ünlü süpermarketler zinciri Asda’nın manav bölümünde çalışan Antonio Martino, sözünü dinlemeyen kızına tehditler yağdırdı. Babasına inat evlenmeye karar veren genç kız babasının düğünü basıp kendisini öldüreceğini duyunca,

çareyi polise haber vermekte buldu. “Kızının düğününü basıp gelin arabasını havaya uçuracağını söyleyen” baba nikah öncesi polisler tarafından takibe alındı. Polislerin takibinden kaçan kızgın baba izini kaybettirince, polis düğün günü düğün basacak babaya karşı tedbiri bırakmadı. Nikah saatinden önce nikahın yapılacağı kilise ve sokağı kordona alan polisin yaptığı eş zamanlı bir operasyonla evinde yakalanan tehditçi baba ise “ gelini öldürmeye tehditten” gözaltına alındı.

İddiaları reddeden ve düğünden haberi olmadığını söyleyen baba, “ Kızımla hiddetli bir ilişkimiz var.Beni hiç saymıyor” diye yakınırken gelinin annesi Anna çok korktuklarını söyledi. “ Bizi sürekli tehdit ediyordu.Yakalanmasa düğünü basıp kızımızı öldürecekti”diyen korkulu kadın polise haber vermekten başka çarenin kalmadığını ifade etti. Babasının inadına rağmen evlenen genç kız ise eşiyle birlikte balayına çıkacağını açıkladı.

Ayşegül EKİNCİ/LONDRA

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email