Ayşegül Ekinci’ye TGC’den ödül

Pakistan’daki gerilimli ortamı yazı dizilerine döken Ayşegül Ekinci, TGC’nin televizyon dalında ödül kazandı.

Kararsız kardeş ülke Pakistan’ın zor günlerine tanıklık ederek, ülkenin son aylarda artan gerilimini yazı dizisine döken, gördüklerini ve yaşadıklarını hurriyet.com.tr okurları ile paylaşan arkadaşımız Ayşegül Ekinci, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin her yıl verdiği yılın haberleri yarışmasında övgüye değer bulunarak televizyon dalında ödül aldı.

Pakistan Halk Partisi’nin sürgündeki lideri, ünlü politikacı Benazir Butto ile birlikte ekim ayında Londra’dan Karaçi’ye dönen arkadaşımız, 18 Ekim’de Benazir Butto’yu hedef alan intihar saldırısından kıl payı kurtulmuştu. Pakistan’ın demokrasi yolunda verdiği mücadeleyi yaptığı röportajlarla, Pakistan halkının izlenimlerini ayna tutarak izleyen Ayşegül Ekinci, Taliban Oxford’u olarak bilinen o meşhur “Akhotta Khattak” medresesine girerek Talibanlarla konuştu.

Benazir Butto suikastinin ardından, Pakistan’da soluğu alan arkadaşımız, Butto’nun eşi ve İngiliz Times gazetesine kapak olan yeğeni Fatima Butto il yaptığı özel röpörtajlarla da Butto suikastine ışık tuttu.

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email