Evet dedi bitmediğini kanıtladı

Çekim yasasını uyguladı, bitmediğini kanıtladı

Rhonda Byrne, İskoç kült mizahçı, yazar  Danny Wallace’i tanır mı, bilmem..Ama ikisinin kesişme noktasını ben  biliyorum..Birazdan siz de!!!

Rhonda Byrne, milyonlara iyi gelen kitabı ‘ Secret-Sır’ı yazmadan önce hayatının cidden kötü bir dönemindeymiş.Babasını kaybetmiş, sevdikleriyle ilişkileri iyi gitmiyormuş..Ta ki, kızı kendine 100 yıllık bir kitap hediye edene kadar.Ve bundan sonra Byrne, milyonların bildiği ama unutmaya yüz tuttuğu çekim yasasını kitaplaştırmış..Hikayenin buraya kadar olan kısmı tanıdık..Ya bundan sonrası??

Hikayemizin geri kalan kısmının kahramanı, tanınmış İskoç mizahçı Danny Wallace..Danny Wallace, belki de bu yılın en ‘ moda’olacak kelimesine tekrar can verdi..Nasıl mı? Ünlü komedyen Jim Carrey’in beyazperdeye tekrar dönmesini sağlayan sağlam bir hikayeyle!!.

İşte yazarın, bu sene herkese daha çok ‘ evet’ dedirtecek gerçek öyküsü:

Yazar Danny Wallace, kızarkadaşı tarafından terkedilir!!Bu terkedilişle birlikte, hayatında herşey tepe taklak olur..İşleri kötü gider..Ve depresyon içinde çırpınan genç adam eve kapanır. Kimselere derdini anlatamazken, bir gün kırmızı double decker Londra otobüsünde hayatı değişir. Otobüste hiç tanımadığı bir adam, Danny Wallace ile kurduğu tesadüfü diyalog sırasında ‘ Say yes more-Daha fazla evet’ de der..

Danny Wallace, tanımadığı bir adamdan gelen bu cümleyi adeta bir ‘ mantra’ gibi hayatına sokmuş. Ve o gün bugün, faydasını görmüş. Sadece, işlerinin iyi gitmesi, cüzdanının dolması değil her anlamda pozitif bir yolculuk olmuş.

Daha fazla evet demek…

Danny Wallace’un, Rhonda Byrne’nin çekim yasasına benzer, daha çok ‘evet’leri hayatına sokması, bir yandan da ünlü aktör Jim Carrey’a yaradı. Neden mi? Bu sene, hayatına daha çok evet soktuğunu söyleyen aktör, ‘ Yes man-Bay Evet’ filmiyle bitmediğini kanıtladı..

Su şişeleri de modaya uydu

Ünlü modacıların sadece hazır giyim tasarlamaları eskidendi..Artık onlar da modaya uydu..Hayatımızın her alanında ünlü bir modacının ismine rastlayabiliriz. Daha rastlamadıysanız, hazırlıklı olun..Ve şaşırmayın..

Sene başından beri Fransız modasının infant terrible-kötü çocuğu Jean Paul Gaultier’in tasarımını yaptığı su şişeleri talepteydi. Fransız Evian su firması, Jean Paul Gaultier’e tasarlattığı su şişeleriyle büyük sükse ve reklam yaptı. Üzerinde kar taneleri olan  camdan su şişeleri 3.99 Sterlin’den satıldı. Ünlü Selfridges mağazasının, market bölümünün satın alma müdürüne bakılırsa, özellikle yılbaşı sırasında Gaultier imzalı şişeler yok satmış!!

Sanırım, etiketiyle el yakan Gaultier tasarımlarını alamayanlar, 3.99’a aldıkları Evian su şişesiyle iyi bir fark yakaladı.

Harvey Nichols’un Beşinci Kat fiyaskosu

Londra’da Harvey Nichols’un Beşinci Katı’na çıkmak bir zamanlar çok modaydı. Buradaki kafe ve restorantda, sadece güzel ve kaliteli yemek yemekle kalmıyor, bol alternatifli bir dünya mağazasında ayrıcalıklı müşteri olmanın keyfine varıyordunuz(ne kadar önemliyse!!!)…

Bugünlerde, o ünlü Beşinci Kat kafe ve restorantı eski havasında değil..Servis çok kötü, nasılsa müşteri geliyor düşüncesiyle hareket eden garsonlar neredeyse işi yavaşlatma eylemine başlayacak..Yemeklerinizi ya da içeceklerinizi zar zor sizi gören bir garsona sipariş verdikten sonra, sinirlerinizin kuvvetli olması gerekiyor. Çünkü ya siparişleriniz yanlış geliyor, ya da hiç gelmiyor.

Ben değil, gidenler söylüyor..

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on pinterest
Share on Pinterest
Share on whatsapp
Share on WhatsApp

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment

PAYLAŞ: 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email